لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر، یکی از پرکاربرد ترین لوله های مورد استفاده در سیستم آبیاری زمین های کشاورزی و باغ ها می باشد که استفاده از آنها به دلیل داشتن وزن پایین و ابعاد کوچکی که دارند از نظر اقتصادی بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. با مطالعه این مطلب، با ویژگی ها و همچنین مزایای استفاده از این لوله پلی اتیلن آشنایی بیشتری پیدا خواهید کرد.

 

اما قبل از هر موضوعی پیشنهاد میکنم تا چنانچه اطلاعات کافی در ارتباط با لوله پلی اتیلن و کاربرد و مزایای آن و یا حتی انواع آن ندارید ! از طریق مطالب گذشته اقدام به مطالعه نمایید تا درک بهترین از مقاله فعلی داشته باشید.

در زیر تعدادی از لینک های پیش نیاز مفید را برای شما قرار خواهم داد تا در صورت نیاز به انها مراجعه نمایید.

پیش نیاز ها

لوله پلی اتیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

معرفی لوله پلی اتیلن PE100

لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله پلی اتیلن کشاورزی

لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله پلی اتیلن مخابراتی

لوله پلی اتیلن کلافی

خب به سراغ موضوع اصلی مورد بحثمان می رویم!

لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر، یکی از پرکاربرد ترین لوله های مورد استفاده در سیستم آبیاری زمین های کشاورزی و باغ ها می باشد که استفاده از آنها به دلیل داشتن وزن پایین و ابعاد کوچکی که دارند از نظر اقتصادی بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد. با مطالعه این مطلب، با ویژگی ها و همچنین مزایای استفاده از این لوله پلی اتیلن آشنایی بیشتری پیدا خواهید کرد.

پس در ادامه با ما همراه باشید….

بیشتر بخوانید : شیر پروانه ای وزین پایپ

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

لوله های پلی اتیلن عمداتا بر اساس میلیمتر سایز بندی و دسته بندی می شوند، اما بسیاری از افراد نیز، سایز این لوله ها را بر اساس اینچ دسته می کنند.

در حالت کلی و در جدول استاندارد های بین المللی، سایز همه لوله های پلی اتیلن بر اساس میلیمتر تعیین شده است.

لوله های پلی اتیلن در انواع و سایز های متنوعی در دسترس می باشند که یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین لوله های پلی اتیلن، لوله های پلی اتیلن مخصوص آبیاری میباشد، که از آنها به عنوان لوله ها تک جداره نام برده می شود.

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

 

لوله های پلی اتیلن مورد استفاده در آبیاری مزرعه های کشاورزی در سایز ها و فشار های گوناگونی در بازار وجود دارد که همگی آنها قابلیت تحمل فشار هایی مابین 2 تا چهل اتمسفر را دارند، که میزان این تحمل به نوع مواد اولیه مورد استفاده و همچنین ضخامت لوله ها بستگی دارد.

در واحد های کشاورزی و به جهت آبیاری بخش های اصلی، نیمه اصلی و فرعی لوله های پلی اتیلن به کار می روند.

به صورتی که لوله پلی اتیلن آبیاری با تحت فشار و لوله پلی اتیلن با دانیسیته پایین برای آبیاری قطره ای و با فشار کم استفاده می شود.

به صورت کلی لوله های پلی اتیلن آبیاری در اندازه های 10، 16، 32 و 50 میلیمتر وجود دارند و در اینجا می خواهیم به بررسی ویژگی ها و کاربرد های لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر بپردازیم.

لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر به نوعی از لوله های آبیاری گفته می شود که عمدتا در کلاف های 100، 200 و 400 متری تولید و در دسترس می باشند.

لوله های پلی اتیلن سایز 10 میلیمتر در آبیاری زمین های کشاورزی، باغ گلخانه ها به عنوان لوله های فرعی استفاده می شوند و به راحتی می توان انواع دریچه ها و دریپ هایی که در بازار می باشند را بر روی آنها نصب کرد. این نوع از لوله های پلی اتیلن به طور صد در صد با تمام اتصالات استاندارد می باشند.

بیشتر بخوانید : لوله فلزی و اتصالات فلزی وزین پایپ

لوله پلی اتیلن چیست؟

در ارتباط با این سر فصل بار ها در وبسایت وزین پایپ گفت و گو کردیم، به جرعت می توان گفت در تمام مقالات، اخبار و توضیحات محصولات وزین پایپ در ارتباط با این موضوع که لوله پلی اتیلن چیست و چه کاربردی دارد گفت و گو کرده ایم.

اما به جهت راحتی شما عزیزان در این مطلب نیز توضیح مختصری خواهیم داد.

لوله پلی اتیلن همانطور که از نام آن مشخص است، به لوله ای که از جنس پلی اتیلم باشد گفته می شود. که این پلی اتیلن باعث می شود که خواص بسیار زیادی را در لوله ها به جود آورد، که سبب استفاده از آنها در مصارف مختلف می شود.

 

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

یکی از مهمترین ویژگی های استفاده از انواع لوله های پلی اتیلن می توانیم به کیفیت بسیار بالا، آسان بودن نصب در بارگیری، قابل اطمینان بودن، حمل و نقل راحت لوله به دلیل برخورداری از وزن پایین و امکان نصب راحت اشاره نماییم.

علاوه بر موارد ذکر شده ، لوله های پلی اتیلن به دلیل شعاع خمش بسیار مناسب، در دماهای پایین از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

کاربرد لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر در سیستم آبیاری قطره ای، سیتسم آبیاری تحت فشار، سیستم آبیاری معمولی، سیستم آبیاری لینیر، سیستم آبیاری بارانی، سیستم آبیاری رول لاین و سیستم آبیاری سنتر پیوت کاربرد دارد.

بیشتر بخوانید : لوله دوجداره کاورگیت

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۱۰ میلیمتر وزین پایپ

مزیت های لوله پلی اتیلن سایز ۱۰ میلیمتر

یکی از با اهمییت ترین مزایای لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر، وزن و حجم بسیار پایین آن می باشد که این مهم باعث سهولت در حمل و نقل و نصب لوله می گردد.

لوله های پلی اتیلن 10 میلیمتر در برابر اشعه ماوراء بنفش، مواد اسیدی و شیمیایی مورد استفاده در فعالییت های کشاورزی مقاومت بالایی دارد.

لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر را به راحتی می توان در بخش های سطحی و همچنین عمق خاک نصب کرد و در مواقع نصب مشاهده کرد که چه مقاومت بالایی در برابر کشش دارند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از این لوله ها، قیمت مناسب آنها می باشد که در پروژه های بزرگ بسیار امر مهمی است.

لوله پلی اتیلن 10 میلیمتر، بهترین لوله برای کشت های فصلی بوده و برای نگهداری از آنها در انبار به فضای بسیار ناچیزی نیاز است.

بیشتر بخوانید : لوله و اتصالات استیل استنلس

قیمت

لوله های پلی اتیلن آبرسانی، هماهنند لوله پلی اتیلن آبرسانی 10 میلیمتر، قیمت بسیار مناسب ترین در مقایسه با دیگر لوله های پلی اتیلن دارند.

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث پایین بودن قیمت این نوع از لوله های پلی اتیلن گردیده، اندازه کوچک می باشد.

همچنین یکی دیگر از با اهمییت ترین عامل هایی که بر قیمت لوله پلی اتیلن سایز 10 میلیمتر تاثیر مستقیم می گذارد. میزان تولید کارخانه مورد نظر است.

به صورتی که آن کارخانه ای که خط تولید آن به طور دائم فعال است در مقایسه با آن کارخانه ای که تنها چند روز در ماه کار می کند، قیمت مناسب ترین را برای لوله های پلی اتیلن تولید شده در نظر می گیرد.

ارتباط با کارشناسان وزین پایپ

خب عزیزان به پایان یکی دیگر از دسته مقالات مرتبط با لوله پلی اتیلن رسیدیم، امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و از آن استفاده لازم را برده باشید.

با نظرات زیبای خودتون ما رو در تهیه مقالاتی با کیفیت تر یاری کنید.

وزین پایپ | تولید کننده ارائه دهنده لوله پلی اتیلن و انواع خدمات مرتبط با آن در ایران

لوله پلی اتیلن کلافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *