لوله پلی اتیلن, خرید لوله فاضلابی, خرید لوله کشاورزی, دسته بندی نشده, فروش لوله آبرسانی, فروش لوله فاضلابی, فروش لوله کشاورزی, قیمت لوله آبرسانی, قیمت لوله کشاورزی, لوله پلی اتیلن 2 اینچ, لوله پلی اتیلن آبرسانی, لوله پلی اتیلن فاضلابی, لوله پلی اتیلن کشاورزی

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلنی از جمله جدیدترین انواع لوله هستند که از واحد منفرد اتیلن تشکیل شده است. اتیلن ها به صورت زنجیره ای به دنبال هم آرایش پیدا می کنند و یک پلیمر تشکیل می دهند. پلی اتیلن در صنعت پلاستیک کاربردها و نقش ویژه ای دارد و مهم ترین کاربرد آن در سیستم‌ های لوله کشی صنعتی، اتصالات گازرسانی، آبرسانی، ساختمان سازی و … است.

لوله‌های پلی اتیلن به دلیل ساختار و مواد اولیه به‌کار رفته در ساختار این لوله‌ها به پیشرفت بزرگی در صنعت لوله دست‌ یافته اند. در واقع می‌توان لوله‌های پلی اتیلن را نسل جدیدی از لوله معرفی کرد.

همانطور که گفته شد امروزه انواع مختلفی از لوله ها در دسترس مصرف کننده ها قرار دارند. هر کدام از آن ها دارای کاربردها، مزیت ها، معایب و قابلیت های منحصر به فردی هستند

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن ۶۳یکی از انواع این لوله ها می باشد که علامت اختصاری آن   HDPE 63  است. لوله پلی اتیلن ۶۳ قابل تولید در فشارهای کاری ۱۰ و ۶ اتمسفر می باشد. ضخامت این لوله پلی اتیلن با فشار کاری ۶ اتمسفر 0/3 و با فشار کاری ۱۰ اتمسفر ۷/۴ می باشد. این سایز از لوله پلی اتیلن بسیار پر کاربرد و پر مصرف است. اصلی ترین هدف تولید لوله های پلی اتیلن ۶۳ استفاده در انشعابات و انتقال گاز و لوله کشی های آبرسانی برای زمین های کشاورزی و باغ ها است. لوله پلی اتیلن ۶۳ میلیمتر در صنایع مختلف مزایای بسیاری دارد و این مصارف باعث شده تا مورد توجه مصرف کنندگان قرار بگیرد.

لوله 63 میلیمتر که بیشتر با عنوان لوله 2 اینچ هم شناخته می شود ، طبق جدول استاندارد بین المللی INSO 14427-2   و با گریدPE100 و توان تحمل فشار 10 اتمسفر در شرکت وزین پایپ تولید شده که این محصول تحت مدرن ترین سیستم کنترل کیفیت و ماشین الات روز دنیا مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و با کیفیت و مرغوبیت به بازار عرضه می شوند. همچنین به جهت ایجاد روابط پایدار با مشتریان ، شرکت وزین پایپ تمام محصولات تولیدی خود را با بیمه نامه و استاندار ملی  عرضه مینماید .

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

بیشتر بخوانید : تفاوت لوله های پلی اتیلن دو جداره با تک جداره

کاربرد لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله های پلی اتیلن به منظور مصارف و کاربردهای متعدد در انواع و ابعاد گوناگون تولید و عرضه می شوند که هر کدام از آن کاربردها و خصوصیات خاصی دارند. لوله پلی اتیلن  یا همان ۶۳ میلیمتر یکی از انواع لوله های پلی اتیلن است که بیشتر در صنعت کشاورزی و به منظور آبیاری قطره‌ای مورد استفاده قرار می گیرد. لوله پلی اتیلن ۲ اینچ به عنوان یکی از پرمصرف ترین لوله های صنعتی شناخته شده است. بیشترین مصرف و کاربرد این لوله‌ها را می توان متعلق به سیستم های آبیاری کشاورزی، آبرسانی معمولی و همچنین سیستم های تحت فشار عنوان کرد.

ویژگی های لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله ۶۳میلیمتر  که در کشاورزی استفاده می‌شود، در برابر برخورد ادوات کشاورزی مثل تراکتور، کمباین، گاوآهن و … با آن‌ها بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این، لوله‌های پلی اتیلن ۶۳ انعطاف‌پذیری خوبی دارند و به راحتی می‌توان نقش‌های پر پیچ و خم سیستم‌های آبیاری را با آن‌ها اجرا کرد. این لول‌ها طول عمر بالایی هم دارند و بین ۵۰ تا ۱۰۰ سال کار می‌کنند.

لوله ۶۳ پلی اتیلن در مقایسه با لوله‌های فلزی تبادل دمایی ناچیزی با محیط بیرون دارد و این امر باعث می‌شود سیال در جریان در آن دمای خود را حفظ کند

مواد اولیه به کار رفته در ساخت لوله ۶۳ و نحوه ساخت آن باعث شده که این لوله مقاومت خوبی در برابر سایش، خوردگی، ایجاد ترک و ترکیدگی داشته باشد. و از این لوله می‌توان به عنوان لوله تحت فشار و لوله زیرزمینی هم استفاده کرد

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

بیشتر بخوانید : کاربرد لوله پلی اتیلن در صنایع کشاورزی

مزایای لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

مزایای لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر به شرح زیر می باشد :

 • وزن سبک
 • مقرون به صرف بودن
 • طول عمر زیاد
 • مقاوم در برابر پرتو فرابنفش
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی
 • انعطاف​ پذیری
 • مقاوم در برابر فشار و ضربه
 • قابل نصب در سطح و زیر خاک
 • ویژگی​های لوله پلی اتیلن ۶۳ میلیمتر
لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

معایب لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

در مقایسه با مزایای خرید لوله پلی اتیلن می توان از معایب آن صرفنظر نمود. در واقع میتوان به آنها نقاط ضعف گفت زیرا برای رفع آنها راه حلی وجود دارد. حال در این قسمت به بیان نقاط ضعف لوله های پلی اتیلن صرفا جهت برطرف کردن ابهامات و افزایش اطلاعات بیشتر خوانندگان پرداخته ایم.

 • کاهش مقاومت در گذر زمان و با افزایش دما: عمر لوله های پلی اتیلن  رابطه‌ای بین فشار داخلی وارده و دمای سیال است. عمر لوله‌های پلی اتیلن تا 100 سال پیش بینی و تعیین شده است با فرض بر این که دمای سیال 20 درجه سانتیگراد باشد و دمای محیط نیز تاثیر بسیار کمی دارد و لوله پلی اتیلن در دماهای محیطی بسیار گرم تا بسیار سرد مقاوم هستند و مشکلی برایشان پیش نمی‌آید.
 • نیاز به حفاظت در مقابل تاثیر سوء اشعه UV : این نقطه ضعف برمی گردد. به سالهای اولیه تولید لوله های پلی اتیلن و امروزه راه حل آن افزودن ماده مشکی پلی اتیلن است. اگر لوله ها از ماده سفید و طبیعی تولید شوند از مستربچ های مخصوص لوله که حاوی آنتی UV است استفاده می کنند.
 • ضعف در مقابل مکش و خلا  ایجاد شده در لوله: در تولید لوله های پلی اتیلن تک جداره و لایه داخلی لوله‌های دوجداره کاروگیت،  لوله‌های پلی اتیلن بر اثر خلاء و مکش , شکل خود را پیدا میکنند. تا میزان فشاری که قرار است تحمل نمایند در مقابل مکش نیز مقاوم هستند. چون هوا هم یک سیال با فشار متغییر است و لوله پلی اتیلن نیز تحت تاثیر این فشار خواهد بود.
لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

اتصالات لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله های پلی اتیلن63 میلیمتر همانند انواع لوله های دیگر از روش های مختلفی به هم متصل می شوند. هر کدام از این روش ها در صنایع مختلفی به کار می روند.

 • اتصالات بات فیوژن به دو روش تزریقی و ماشین کاری انجام می شوند. اتصال لوله ها از طریق جوش لب به لب اتفاق میفتد.
 • اتصالات الکتروفیوژن که بیشتر در صنعت گاز کاربرد دارد.
 • اتصالات فلنجدار که به وسیله پیچ و مهره انجام می شود و بسیار ساده است.
 • اتصالات رزوه ای که معمولا در صنعت کشاورزی کاربرد دارد.
لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

بیشتر بخوانید : کاربرد لوله پلی اتیلن در صنایع نفت و گاز

مشخصات لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله ۶۳ PE به عنوان یکی از انواع لوله های کاربردی در سیستم شبکه آبرسانی دارای ویژگی ها و مشخصات فنی منحصر به فردی است، که بسیاری از مشتریان را برای استفاده از آن اقناع می کند. از مهمترین ویژگی های لوله 63 میلیمتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سایز این لوله ها 63 میلیمتر معادل 2 اینچ
 • قابلیت تحمل فشار 12.5 اتمسفر
 • قابلیت تحمل فشار در تنش های 15.5 اتمسفر
 • دانسیته بالای مواد
 • مقاومت بالا در برابر پارگی و ترک
 • مناسب انتقال آب با هر دبی
 • قابلیت اتصال جوشی یا استفاده از اتصالات متعدد
 • دارای گرید PE1004
 • وزن کم لوله ها
 • قیمت مناسب
 • قابلیت استفاده در زمین های ناهموار و سطوح شیبدار
 • قطر خارجی 4.7 تا 5.3 میلیمتر
 • دارای استانداردهای مشخص در اندازه

یکی از مشخصه این لوله ها این است که تنها با اندازه های 6 و 12 متری تولید می شوند، که هر دو عدد در نوع خود بهترین گزینه ها برای کاربردهای مختلف می باشند. وقتی به اتصالات فاضلابی پلی اتیلن مانند سه راه، زانو سیفون و غیره می نگریم، بارز می شود که چقدر این لوله ها متنوع و کارآمد هستند. اما نکته جذاب تر این است که با فشاری بیشتر از 5 اتمسفر، این لوله ها می توانند به شکل کلاف تولید شوند که طول آن تا 100 متر می رسد.

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

قیمت لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

قیمت لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر می‌تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین شود. یکی از بزرگترین عوامل، هزینه مواد خام است؛ زیرا نوسانات در قیمت نفت خام و گاز طبیعی می‌تواند بر قیمت رزین پلی اتیلن تاثیر بگذارد.

عوامل دیگر در قیمت لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر شامل فرآیندهای تولید، هزینه‌های حمل و نقل و تقاضای بازار است. اندازه و ضخامت لوله نیز می‌تواند بر قیمت گذاری تاثیر بگذارد؛ زیرا لوله‌های بزرگتر یا ضخیم‌تر به مواد و منابع بیشتری برای تولید نیاز دارند. علاوه بر این، کیفیت و دوام لوله نیز می‌تواند بر قیمت آن تاثیرگذار باشد.

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتری شرکت وزین پایپ با مواد اولیه گرید PE80 تولید شده است که حداکثر ظرفیت تحمل فشار 6 اتمسفر را دارد. این محصول که دارای ضخامت جداره ی 3.0 میلیمتر می باشد تحمل فشار 6 اتمسفری دارد که آن را گزینه ای ایده آل برای استفاده در سیستم های آبیاری پر فشار و سیستم های انتقال آب داخل ساختمان و استخر و … را دارد.

راه های ارتباطی با مشاوران و کارشناسان شرکت وزین پایپ ، مراجعه به وب سایت وزین پایپ می باشد که با مشاوره رایگان میتوانید با خیالی راحت محصول مد نظر تان را تهیه کنید .

وزین پایپ علاوه بر کیفیت و قیمت مناسب محصولات این اطمینان را به مشتریان خود میدهد که محصولات از مواد اولیه درجه یک پلیمر تولید میشود و هیچ ناخالصی وجود ندارد

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتر

جمع بندی

لوله پلی‌اتیلن نوعی لوله پلیمری است که برای طیف وسیعی از کاربردها از جمله تامین آب، زهکشی، توزیع گاز و غیره استفاده می‌شود.

زمانی که صحبت از لوله پلی اتیلن 63 می‌شود، ممکن است هم منظور با لوله پلی اتیلنی باشد که با مواد PE63 ساخته شده است، هم منظور با لوله پلی اتیلن سایز 63 باشد. از آن‌جا که لوله پلی اتیلن PE63 دیگر از رده خارج حساب شده و کمتر استفاده می‌شود، در این مقاله به بررسی لوله‌های پلی اتیلن سایز 63 پرداختیم که یکی از پراستفاده‌ترین سایزهای لوله است و بیشترین کاربرد آن مربوط به کشاورزی می‌شود.

وزین پایپ تولید کننده انواع لوله های پلی اتیلن و اتصالات

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا...