لوله پلی اتیلن آبرسانی

فروش لوله پلی اتیلن آبرسانی

لیست قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی | خرید لوله پلی اتیلن آبرسانی

انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن برای کاربردهای مختلف وجود دارد. لوله پلی اتیلن آبرسانی یکی از انواع لوله های پلی اتیلن است که کاربردهای متنوع و فراوانی دارد. برای شناسایی لوله های پلی اتیلن آبرسانی به رنگ مشکی و نوار آبی رنگی که بر روی بدنه لوله وجود دارد دقت کنید. از این لوله ها برای انتقال آب استفاده می شود.

از جمله ویژگی های لوله های پلی اتیلن که برای آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرند، می توان به استحکام بالا، وزن سبک و مقاومت در برابر خوردگی و رسوب گرفتگی اشاره کرد. همچنین استفاده از این لوله های به دلیل طول عمر بالایی که دارند بسیار کم هزینه تر است.

لوله های پلی اتیلن آبرسانی در برابر مواد میکروارگانیک کاملاً مصون بوده و هرگز دچار آسیب نمی شوند، به همین دلیل از این محصول برای لوله کشی آب آشامیدنی استفاده می شود.

لازم به ذکر است که لوله های پلی اتیلن نسبت به انواع لوله های بتنی، چدنی و فلزی دارای مزایای بسیاری هستند و در فشارهای مختلف تولید شده و برای خرید به بازار عرضه می شوند. امروزه لوله های فلزی و بتنی کمترین میزان استفاده را دارند و دلیل آن وزن سنگین، قیمت بالا، عدم انعطاف پذیری و هزینه های جانبی بسیاری مانند حمل و نقل می باشد. به همین خاطر اغلب شرکت های پبمانکاری برای کاربردهایی مانند انتقال آب شرب منازل شهری و روستایی برای نصب انشعابات اصلی از لوله های پلی اتیلن آبرسانی استفاده می کنند.

انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی

انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی

فروش لوله پلی اتیلن آبرسانی + لیست قیمت

همانطور که گفته شد مهمترین کاربرد لوله های آبرسانی در شبکه انتقال آب کشور، انتقال آب آشامیدنی برای منازل مسکونی در نقاط شهری و روستایی می باشد. ابعاد استاندارد قطر لوله های پلی اتیلن آبرسانی بین 16 تا 315 میلیمتر است که در فشار 4 تا 25 اتمسفر با درجه بندی PE80 و PE100 تولید می شوند. در اینجا قصد داریم انواع لوله های آبرسانی پلی اتیلن را نه بر اساس ضخامت و فشارکار بلکه برحسب مواد اولیه مورد استفاده در تولید آنها تقسیم بندی کنیم.

لوله PE100 : یکی از مرغوب ترین انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی که دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد، لوله با گرید PE100 است که علاوه بر تحمل بار کاری بیشتر کمترین ضخامت و وزن را دارا می باشد. این لوله در مقابل اشعه های خورشید مانند ماورای بنفش یا UV دارای بیشترین میزان مقاومت بوده و دچار پوسیدگی و استهلاک نمی شود.

لوله PE80 : کارخانه های تولید کننده لوله های پلی اتیلن پس از آزمایشات بسیار متوجه شدند که با افزایش چگالی مواد اولیه، می توان تحمل لوله های آبرسانی را در برابر فشار بیشتر افزایش داد بدون اینکه نیازی به افزایش ضخامت یا وزن لوله باشد. همین موضوع علاوه بر کاهش قیمت این محصول باعث شد تا کارایی آن به شدت افزایش یابد.

لوله PE63 : لوله های پلی اتیلن با گرید PE63 نه تنها برای آبرسانی بلکه برای سایر کاربری ها دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. زیرا به دلیل حجم بالای مواد اولیه به منظور ایجاد ضخامت و مقاومت بیشتر بسیار سنگین وزن بوده و هزینه تولید آنها مقرون به صرفه نیست.

به طور کلی دو عامل وزن و نوع لوله در قیمت لوله پلی اتیلن موثر هستند.

سایز لوله پلی اتیلن آبرسانی

سایز لوله پلی اتیلن آبرسانی

سایز لوله پلی اتیلن آبرسانی + لیست قیمت

لوله های پلی اتیلن آبرسانی تولید شده توسط شرکت وزین پایپ در سایزهای 20 میلیمتر تا 800 میلیمتر و بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره 14427-2 دسته بندی می شوند. لوله های آبرسانی نرم یا لودن LDEP دارای سایز بندی 12، 16 و 20 میلیمتری بوده و از استاندارد ملی 7607 پیروی می کند که در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات فنی لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله های پلی اتیلن آبرسانی برای مصارف مختلف از قبیل انتقال آب برای کشاورزی، صنایع، آب شرب شهرها و روستاها بکار می‌رود. این محصول بر اساس استانداردهای ملی ایران ایزو و DIN تولید می شوند و می بایست کارخانه های تولید کننده لوله پلی اتیلن آبرسانی خود را ملزم به رعایت استانداردهای ISO 4427 , ISIRI14427 , ISIRI1331 و DIN8074 بدانند.

منظور از مشخصات فنی لوله پلی اتیلن آبرسانی موادی از قبیل مشخصات فیزیکی و شیمیایی لوله و اتصالات آن می باشد. به عنوان مثال مشخصاتی از قبیل رنگ بندی، سایز و ابعاد، ضریب حرارتی، میزان نفوذپذیری در برابر طوبت و نشتی زیر مجموعه مشخصات فیزیکی این محصول قرار می گیرند.

مشخصه های شیمیایی لوله های آبرسانی نیز به میزان مقاومت بدنه و اتصلات در برابر خوردگی توسط مواد اسیدی و نمک های صنعتی، زنگ زدگی و امکان رشد باکتری ها می باشد. هریک از این مشخصه ها می تواند در افزایش یا کاهش ضریب بهره شبکه انتقال آب موثر باشند.

مهمترین مشخصات فنی لوله های آبرسانی

مهمترین نکاتی که پیش از خرید لوله پلی اتیلن تک جداره یا دوجداره برای کاربردهای آبرسانی باید بدانید شامل :

 • ضخامت و قطر لوله
 • پایداری حرارتی
 • فشار کاری لوله

شبکه انتقال آب صرف نظر نوع کابری آن که می تواند برای کشاورزی، صنعت یا مصارف آب آشامیدنی شهری و روستایی باشد دارای اهمیت ویژه ای است. بنابراین مشخصاتی که برای لوله های آبرسانی ذکر شد را حتماً و با دقت مورد بررسی قرار دهید.

لوله های پلی اتیلن که به منظور سیستم آبرسانی در کشور استفاده می شوند، ممکن است برای مناطق سردسیر یا گرمسیر بکار برده شوند. بنابراین توجه به شرایط جوی و آب و هوایی هر منطقه و پایداری حرارتی لوله های پلی اتیلن باید مرود توجه ویژه قرار بگیرد.

بر همین اساس لوله هایی که در دمای ۳۰ تا ۵۰ درجه مورد استفاده قرار می گیرند باید بیشترین میزان ضریب حرارتی بوده و مطابق با محسابات دقیق مهندسی تعیین و خریداری شوند.

یکی دیگر از عوامل موثر در ضریب بهره لوله های آبرسانی میزان فشار قابل تحمل این محصول می باشد. همانطور که می دانید عبور سایالات و مایعات از درون لوله، می تواند باعث ایجاد فشار داخلی بسیار زیادی شود که اگر لوله مناسب را بر اساس مشخصات فنی مشخص شده انتخاب نکرده باشید، نمی توانید انتظار یک سیستم انتقال آب پایدار را داشته باشید.

ایجاد یک تناسب میان قطر لوله و دبی خروجی و ورودی آن، مهمترین عاملی است که باید در هنگام مطالعه مشخصات فنی لوله های آبرسانی به آن توجه کنید. زیرا عدم تناسب میان دبی و قطر لوله می تواند باعث ایجاد ترک و در نهایت شکستن لوله و اخلال در خطوط انتقال آب شود.

مزایای خرید لوله پلی اتیلن آبرسانی

 • سازگار با انواع روش های کشت
 • جلوگیری از رشد گیاهان هرز
 • کنترل مصرف بهینه آب
 • قابلیت انتقال انواع کودها و سموم مایع و آب
 • افزایش ضریب بهره آبیاری تا ۵۰%
 • قابلیت نصب لوله زیر زمین (خاک)
 • نصب سریع و آسان نسبت به روش های آبیاری قطره ای
 • عدم نیاز به پمپ آب
 • امکان استفاده بصورت اتوماتیک
 • وزن سبک و حمل ساده و سریع
 • امکان اتصال و سرهم بندی سریع

لیست قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی

سایز (متر)6 بار10 بار
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 20--
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 25--
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 32-7230 تومان تا 12801 تومان
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 40133,145 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 50211,998 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 63325,393 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 75463,438 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 90673794 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 110986,040 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 1251,051,776 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 1601,709,136 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 2002,621,223 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 2504,075,632 ریال
لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 3156,721,506 ریال