آبیاری قطره ای و فروش لوله و اتصالات آن

آبیاری قطره ای و فروش لوله و اتصالات آن

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان و همراهان همیشگی وزین پایپ! امروز در خدمت شما عزیزان هستیم تا در ارتباط با یکی دیگر از مقالات در دسته لوله پلی اتیلن تحت عنوان آبیاری قطره ای و فروش لوله و اتصالات آن با شما گفت و گو کنیم ! پس پیشنهاد می کنم تا پایان مطلب با ما همراه باشید و در پایان نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظرات شما ما را در بهبود مطالب و مقالات ارائه شده در آینده یاری می کنند….

به رسم وبسایت وزین پایپ، به شما عزیزان پیشنهاد می کنم تا در صورتی که اطلاعات کافی در ارتباط با لوله های پلی اتیلن ندارید مقالات گذشته را مطلاعه نموده و پس از آن اقدام به مطالعه مقاله فعلی نمایید.

به جهت راحتی در این امر لینک برخی از مهترین مطالب را در زیر برای شما عزیزان قرار خواهیم داد،

پیش نیاز ها

لوله پلی اتیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

استاندارد های لوله پلی اتیلن به همراه اصطلاحات

معرفی لوله پلی اتیلن PE100

انواع لوله پلی اتیلن بر حسب نوع مصرف

لوله پلی اتیلن فاضلابی

فروش لوله پلی اتیلن

خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی + لیست قیمت 1401

فروش لوله پلی اتیلن فاضلابی

فروش لوله پلی اتیلن آبرسانی

قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی

قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله پلی اتیلن

خب به سراغ موضوع اصلی مورد بحثمان می رویم!

آبیاری قطره ای در تهران و شهرستان ها

در سال های اخیر کم آبی و کاهش بارش ها در سطح کشور عزیزمان ایران باعث ایجاد مشکلاتی برای کشاورزان و باغداران شده است. در دنیا روشهای جدید به جهت مبارزه با کم آبی به وجود آمده که بر مبنای رساندن صحیح آب به ریشه محصولات با حداقل تلف شدن آب می باشد.

لوله آبیاری قطره ای

در بیشتر منطقه ها از چاه آب، همراه با استخر دخیره آب استفاده می گردد. اما با توجه به قانون حفر کردن چاه و عدم صدور مجوز برای منطقه کم آب، کشاورزان از آب چشمه ها و یا حمل آب توسط تانکر ها و پر کردن استخر ها استفاده می کنند.

با استفاده از دستگاه های واتر تایمر یا دستگاه هوشمند آبیاری عملا هزینه رسیدگی و نگهداری به شدت پایین می آید. دستگاه های واتر وسیله ای هوشمند می باشند که قابل برنامه ریزی بوده و در زمان های مشخص به مقداری مشخص مسیر آب را باز کرده و امکان آبیاری گیاهان بدون حضور کشاورزان را فراهم می آورد.

در سیستم آبیاری قطره ای آب از یک شبکه لوله کم فشار به صورت یک الگوی از قبل تعیین شده، پخش می گردد. وسیله خارج شدن آب به خاک (قطره چکان) نامیده می شود.

قطره چکانها به وسیله یک نازل باریک یا مسیر جریان طویل، فشار موجود در شبکه لوله را کاهش می دهند و باعث کاهش دبی تخلیه تا حدود لیتر بر ساعت می شوند.

در آبیاری قطره ای، آب بعد از خروج از قطره چکان به واسطه نیرو های کاپیلارتی وثقل در نیمرخ خاک جریان پیدا می کند، بنابر این سطحی که به وسیله هر قطره چکان خیس می شود با عوامل محدود کنده جریان افقی آب محدود می گردد.

در سیستم های قطره ای دور آبیاری یک روز و حتی در صورت نیاز کمتر، امکان پذیر می باشد.

آبیاری قطره ای راحت ترین راه آب دادن به هر گیاه، همانند درختان و تاکها می باشد و کمبود رطوبت خاک را قبل از پیدایش مکش بالاتر، اثر مصرف آب به وسیله گیاه از طریق تبخیر و تعرق، برطرف می سازد.

یک سیستم آبیاری قطره ای به دلیل کاربرد موثر آب و نیروی کارگر،  دارای ویژگی های آگرونومیکی، آگروتکنیکی و اقتصادی منحصر به فردی میباشد.

آبیاری قطره ای صرفه جویی در میزان آب و هزینه ها:

آبیاری قطره ای هزینه های بهره برداری را کاهش می دهد و این موضوع، اساسی در این روش جدید است. سیستم های قطره ای به میزان آب کمتری به نسبت دیگر سیستم های متدوال و مرسوم آبیاری نیاز دارد.

به عنوان مثال در باغات درختان جوان، آبیاری با سیستم های قطره ای تنها نصب آب مورد نیاز آبیاری بارانی یا سطحی مصرف می کند. با مسن تر شدن درختان، صرفه جویی در آب با سیستم قطره ای کاهش می یابد، ماهنوز برای رسیدن باغداران آبیاری موثر با سیستم قطره ای، کافی است که پخش آب تنظیم گردیده و سیستم به کار انداخته شود. این تنظیم ها به وسیله سیستم های اتوماتیکی انجام میگیرد که نیاز به کارگر چندانی ندارد.

سیستم آبیاری قطره ای در مقیاس با سیستم آبیاری قدیمی، دارای طراحی ساده و ارزان بوده و نصب آن نیز به آسانی انجام می شود. سیستم آبیاری پرفشار و پر حجم قدیمی به برنامه ریزی دقیق نیازداشته، گران می باشد و به چسب ها و اتصالات بخصوصی نیاز دارند.

این سیستم کارآمد آب اندازه گیری شده با واحد گالن بر ساعت را تقسیم کرده و آب را صرفا به قسمت هایی که آب نیاز دارند ارسال می نماید.

با این کار سلامت گیاهان بهتر تامین شده، در مصرف آب صرفه جویی می شود و رشد علف های هرز کاهش پیدا می کند.

فروش لوله و اتصالات آبیاری قطره ای

در خصوص فروش لوله و اتصالات آبیاری قطره ای باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که مجموعه وزین پایپ با بیش از 3 دهه سابقه خدمت رسانی به مردم عزیز ایران، تمامی لوله های پلی اتیلن و اتصالات آن ، چه مرتبط با آبیاری قطره ای و چه به جهت مصارف دیگر را تولید و عرضه می نماید.

جهت مشاهده لیست قیمت لوله پلی اتیلن می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

لیست قیمت لوله پلی اتیلن

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در صفحه تماس با ما با کارشناسان خودتان در مجموعه وزین پایپ تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تماس با کارشناسان

خب به پایان این بخش از سری مقالات مرتبط با لوله پلی اتیلن رسیدیم، امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

همچنین پیشنهاد می کنیم تا از دیگر مطالب وبسایت ما دیدن نمایید و با نظرات خود ما را در ارائه هر چه بهتر خدمات یاری نمایید.

پربازدید ترین های وزین پایپ